Zadzwoń do nas! +48 71 773 30 10|info@grenadehub.com

Prowadzenie firmy IT i zatrudnianie rzetelnych specjalistów wiąże się z dużymi kosztami utrzymania stanowiska. Warto zadbać o to, by generowali przychód dla firmy i rozwijali kompetencje nawet wtedy, gdy nie pojawiają się nowe zlecenia. Rozwiązaniem jest udostępnienie pracownika innej firmie, w formule kontraktowej. 

WYNAJEM SPECJALISTY IT INNEJ FIRMIE

Zatrudniasz dobrego specjalistę IT, z którego nie chcesz rezygnować, lecz aktualnie nie masz zleceń, w realizację których mógłbyś go zaangażować? „Brak pracy w pracy” jest dużym problemem zarówno dla pracodawcy, który ponosi stałe koszty, jak i dla pracownika. Niemożność działania i osiągania sukcesów może skutkować spadkiem motywacji, zaangażowania oraz osłabieniem identyfikacji z celami firmy.

Sposobem na uniknięcie tych zagrożeń jest wypożyczenie specjalisty do realizacji projektu IT w innym przedsiębiorstwie – na określony czas i przy ustalonej stawce godzinowej.

KORZYŚCI Z WYNAJĘCIA SPECJALISTY IT INNEJ FIRMIE

Dzięki takiemu rozwiązaniu unikniesz sytuacji, w której musisz płacić pracownikowi, gdy nie ma dla niego zadań. Specjalista IT będzie miał okazję zdobyć unikalne doświadczenie, pracując nad inspirującymi zleceniami w innym miejscu: poszerzy kompetencje oraz pozna alternatywne metody realizacji projektów. To dobry sposób na przełamanie rutyny, związanej z długotrwałą pracą przy jednolitej tematyce i okazja do podjęcia nowych wyzwań.

Polepszysz też cashflow – przy rozliczaniu prac metodą Time & Materials płatności realizowane będą raz w miesiącu. Unikniesz często występującego w branży IT ryzyka, związanego z niedostatecznym zdefiniowaniem zakresu prac, w wyniku którego początkowa cena mogłaby być zaniżona. Przy outsourcingu Twojego pracownika otrzymasz zapłatę za każdą przepracowaną przez niego godzinę.

OBAWY ZWIĄZANE Z WYNAJĘCIEM SPECJALISTY IT INNEJ FIRMIE

Naturalną obawą, jaka może pojawiać się przy rozważaniach dotyczących wynajęcia własnego pracownika innej firmie, jest to, że gdy pojawi się projekt, nie będzie kto miał go zrealizować. Wątpliwości budzą też: możliwość „podkupienia” specjalisty IT przez firmę realizującą projekt, potencjalne wystąpienie niepokoju wśród pracowników, niejasne zasady dotyczące przebiegu współpracy i rozliczeń, brak czasu – m.in. na szukanie odpowiedzialnych partnerów biznesowych, sprawdzanie ich wiarygodności i dopełnianie licznych formalności.

Dlatego, dla powodzenia całego przedsięwzięcia istotne jest przewidywanie zagrożeń już na wczesnym etapie oraz minimalizowanie ryzyka, dzięki wsparciu firm pośredniczących.

WYNAJĘCIE SPECJALISTY IT INNEJ FIRMIE – JAK TO ZROBIĆ BEZPIECZNIE?

Grenade Hub pomoże Ci w takim sformułowaniu zasad, by wypożyczenie pracownika innej firmie odbyło się na Twoich warunkach. Okres wypowiedzenia może być skrócony do kilku dni, zatem pracownik wróci do firmy wtedy, gdy będziesz go potrzebował. Umowa, skonstruowana we współpracy z doświadczonymi prawnikami, wyeliminuje możliwość „podkupienia” pracownika; będzie też zawierać zapisy o bardzo surowych karach w przypadku podjęcia nieetycznych działań. Dodatkowo, jeśli którykolwiek z Twoich pracowników posiada unikalne, szczególnie pożądane na rynku kompetencje – podpowiemy Ci, jak skutecznie zabezpieczyć się przed „podkupieniem” go przez konkurencję lub agencje rekrutacyjne. Kompleksowa realizacja procesu na każdym etapie pozwoli Ci zaoszczędzić czas i uniknąć licznych formalności; otrzymasz też wszelkie niezbędne informacje i narzędzia.

WYNAJĘCIE SPECJALISTY IT INNEJ FIRMIE – O CZYM WARTO WIEDZIEĆ?

Określ, do jakiego typu projektów chciałbyś wynajmować Twoich pracowników, tak by mogli rozwijać umiejętności i zdobywać nowe doświadczenia. Każdy nowy projekt wzmacnia kompetencje, poszerza horyzonty i umożliwia przełamywanie schematycznego myślenia. Jest treningiem, rozwijającym przydatne w pracy umiejętności: komunikacyjne, adaptacyjne oraz organizacyjne. Wśród sprawdzonych klientów Grenade Hub jest wiele firm zagranicznych – dzięki temu Twój pracownik oprócz doświadczenia może przeżyć niezapomnianą przygodę, związaną z podróżą do innego kraju i pracą w środowisku wielokulturowym.

 

By | 2018-02-25T22:08:09+00:00 Grudzień 7th, 2017|baza wiedzy|0 Comments

Leave A Comment