Zadzwoń do nas! +48 71 773 30 10|info@grenadehub.com

Praca zdalna to wygodny, ekonomiczny i coraz popularniejszy model współpracy. Zwłaszcza, że istnieje wiele rozwiązań, wspierających komunikację oraz usprawniających przepływ informacji. Zobacz, z jakich narzędzi warto korzystać, by przy pracy zdalnej zapewnić optymalny workflow.

  1. SLACK

Proste i intuicyjne narzędzie, umożliwiające sprawną wymianę informacji, prowadzenie grupowych konwersacji i łatwe udostępnianie plików. Po stworzeniu kanałów tematycznych, zapraszasz do nich użytkowników, którzy mogą wymieniać informacje tekstowe, załączać pliki, zamieszczać komentarze oraz wyrażać opinie. Standardowa, działająca w przeglądarce aplikacja dobrze współgra z wersją na iOS i Androida, synchronizując dane przy każdym odczytywaniu lub wysyłaniu wiadomości. Zaletą jest też integracja z innymi usługami i aplikacjami (np. Trello). Warto wspomnieć o funkcji „snippet”, umożliwiającej programistom kopiowanie i wklejanie kodu, z zachowaniem jego struktury.

  1. HIPCHAT

Hipchat bazuje na upodobaniu do porozumiewania się za pomocą krótkich, jasnych komunikatów. To praktyczny czat, umożliwiający rozmowę ze współpracownikami w czasie rzeczywistym; pomaga w ten sposób zminimalizować chaos komunikacyjny i opóźnienia, związane z wysyłaniem i odczytywaniem maili. Rozmowy są prowadzone w osobnych, podzielonych tematycznie pokojach, a ich historia jest zapisywana. Istnieje też możliwość zaproszenia osoby spoza zespołu, np. gdy przy danym projekcie potrzebujecie wsparcia specjalisty z innego działu. Masz pełną kontrolę nad tym, które dane będą widoczne dla gościa. Hipchat doskonale integruje się m.in. z JIRA, Trello, Zendesk czy Google Hangouts.

  1. SKYPE

To aplikacja znana i lubiana. Skype umożliwia prowadzenie wideokonferencji czy rozmowy na czacie, a dzięki funkcji udostępniania ekranu – pokaz prezentacji. Jednak to, z czego słynie Skype, zarówno w użytku prywatnym, jak i biznesowym, to przede wszystkim możliwość bezpłatnego prowadzenia rozmów głosowych i wideo bez ograniczeń geograficznych. Wykorzystywany jako alternatywa dla międzynarodowych rozmów telefonicznych, pozwala uniknąć kosztów roamingu przy pracy zdalnej z osobą przebywająca za granicą.

  1. SQWIGGLE

Jeśli zależy Ci na integracji pracowników, którzy pracują zdalnie i odtworzeniu atmosfery spotkań w biurze – przetestuj Sqwiggle. To aplikacja, w której członkowie zespołu są widoczni „tu i teraz”, dzięki temu, że Sqwiggle robi im zdjęcia przy użyciu kamerki internetowej. We wspólnym oknie widać fotografie pracowników – dzięki temu zaproszenie do wideorozmowy przypomina autentyczne nawiązanie konwersacji z osobą znajdującą się biurko obok. Rozmowy mogą mieć charakter indywidualny lub grupowy.

  1. JOIN.ME

To przydatne narzędzie, jeśli w pracy zdalnej korzystasz często z funkcji udostępniania ekranu. Join.me pomaga łatwo wyjaśnić działanie programu, omówić kolejne etapy prac czy szczegółowo przedstawić instrukcję. Czytelny sposób prezentowania danych znacząco ułatwia prowadzenie wideokonferencji.

  1. GOOGLE HANGOUTS

Jeśli posiadasz konto w usługach Google i myślisz o przeprowadzeniu rozmowy wideo, w której weźmie aktywny udział większa ilość uczestników, warto przetestować Google Hangouts. To rozwiązanie ułatwiające stworzenie autentycznego klimatu spotkania w grupie, przy jednoczesnym udziale nawet 10 osób.

  1. JELL 

Jell pozwala na bieżąco zarządzać pracą zespołu, poprzez ustalanie codziennych standupów i sprawdzanie postępów prac. Umożliwia sprawne dzielenie się planami, ustalanie celów oraz komunikowanie trudności. To narzędzie dla osób szukających alternatywy dla spotkań, których organizacja może być utrudniona w przypadku np. współpracy zdalnej z pracownikami przebywającymi w innej strefie czasowej. Pracę ułatwia integracja ze Slackiem.

  1. QUIP

Możesz udostępniać arkusze kalkulacyjne, zadania i dokumenty do edycji w trybie offline i online, unikając ciągłego krążenia dokumentów w załącznikach do e-maili. Efekty edycji zapisywane są w chmurze, dzięki czemu osoby zaangażowane w projekt widzą aktualną wersję pliku. Zaletą jest też możliwość pracy nad dokumentem offline, gdy nie ma dostępu do Internetu – dane zostaną zapisane, a synchronizacja nastąpi w momencie połączenia z siecią. W panelu bocznym widoczna jest lista użytkowników aktywnych online. Możesz otrzymywać powiadomienia o otwarciu dokumentu oraz sprawdzać, kto go edytował.

  1. BITRIX24

W Bitrix24 możliwość prowadzenia bezpłatnych rozmów połączona jest z licznymi rozwiązaniami, wspierającymi prowadzenie biznesu.  Możesz zarządzać zadaniami i czasem pracy oraz udostępniać, edytować i przechowywać dokumenty, korzystając z funkcjonalności typowych dla portalu społecznościowego. Prowadzisz czaty grupowe, dyskusje, wideokonferencje i organizujesz wydarzenia, tworząc wewnętrzną sieć dla Twojego zespołu.

  1. Explain Everything

Jak się okazuje, rozwiązanie popularne w segmencie edukacyjnym może też zdziałać dużo dobrego dla biznesu. Stworzona przez wrocławski zespół aplikacja Explain Everything jest mocnym wsparciem przy tworzeniu nowoczesnych prezentacji multimedialnych oraz w pracy nad kreatywnymi projektami. Użytkownicy mogą współpracować w czasie rzeczywistym, tworząc slajdy wzbogacone o zaimportowane zdjęcia, filmy, pliki dźwiękowe, PDF-y, zrzuty ekranu i narrację. To digital storytelling w profesjonalnym, biznesowym wydaniu.

Przeczytaj też: Jak efektywnie współpracować zdalnie?

By | 2018-02-25T22:08:26+00:00 Grudzień 18th, 2017|baza wiedzy|0 Comments

Leave A Comment