Zadzwoń do nas! +48 71 773 30 10|info@grenadehub.com

Alternatywa dla zatrudniania specjalisty IT: body leasing

Potrzebujesz wsparcia programisty przy konkretnym projekcie? Nie chcesz zatrudniać pracownika na stałe lub masz problem z jego znalezieniem? Rozwiązaniem, które warto rozważyć, jest body leasing, czyli wypożyczenie specjalisty IT do realizacji określonego zadania – niezależnie od lokalizacji.

BODY LEASING, CZYLI CZŁOWIEK DO WYNAJĘCIA

Wynajmując programistę w modelu body leasing oszczędzasz czas związany z procesem poszukiwania i rekrutacji; unikasz też kosztów wynikających m.in. ze stałego zatrudnienia i szkolenia pracownika. Doświadczony specjalista IT może działać samodzielnie, jak i stanowić mocne wsparcie dla teamu realizującego projekt. Jeśli przedsięwzięcie wymaga zaangażowania kilku osób, z pomocą przychodzi team leasing, czyli wynajęcie całego zespołu.

JASNE I CIEMNE STRONY BODY LEASINGU

Body leasing to rozwiązanie, dzięki któremu możesz znacznie szybciej znaleźć specjalistę, obniżyć koszty utrzymania stanowiska pracy oraz elastycznie dostosować kadrę do konkretnego projektu.

Jednak warto pamiętać też o potencjalnych zagrożeniach, takich jak: możliwy brak doświadczenia i zbyt długi czas wdrażania nowej osoby, chaos komunikacyjny czy niebezpieczeństwo upublicznienia poufnych informacji.

ZANIM PODPISZESZ UMOWĘ O BODY LEASINGU

Gdy wynajmujesz specjalistę IT, szczegółowo zbadaj jego wiarygodność. Przeanalizuj: referencje, realizowane wcześniej projekty, certyfikaty i poziom zaawansowania w tematyce.

W trakcie negocjacji szczegółowo określ harmonogram prac i realizacji poszczególnych etapów oraz sprecyzuj wszelkie elementy, jakie powinny zostać objęte umową o poufności. Zadbaj też  o odpowiednie sformułowanie zagadnień związanych z zakazem konkurencji.

To dość czasochłonny, wymagający dużego skupienia i przenikliwości, proces. Dlatego, jeśli rozważasz zatrudnienie specjalisty IT w modelu body leasingu, najbezpieczniejszym rozwiązaniem będzie skorzystanie ze wsparcia ekspertów od outsourcingu IT.

BODY LEASING NA ODLEGŁOŚĆ

Body leasing zapewnia szeroki, nieograniczony terytorialnie, dostęp do specjalistów IT. Wynajęcie pracownika nie wiąże się z koniecznością fizycznego lokowania go w firmie – projekt może być też realizowany zdalnie.

W takim przypadku programista pracuje poza siedzibą firmy, dostarczając w określonym terminie ustalone partie projektu. Podobnie jak w pracy stacjonarnej, zobowiązany jest do raportowania, komunikowania się z innymi członkami zespołu czy udziału w spotkaniach – osobiście lub online.

Przeczytaj też: Jak efektywnie współpracować zdalnie?

Szczegóły dotyczące przebiegu współpracy oraz form komunikowania się powinny zostać doprecyzowane przy konstruowaniu umowy.

BODY LEASING – GDY POTRZEBUJESZ KONKRETNEGO SPECJALISTY IT 

Dużą popularnością cieszą się programiści, pracujący w językach: Java, Python, .Net, Ruby on Rails. Dynamiczny rozwój aplikacji mobilnych sprzyja też zwiększaniu popytu na specjalistów, którzy tworzą oprogramowanie IOS i Android.

Intensywny postęp technologiczny powoduje, że adaptacja oferty firmy do potrzeb Internetu staje się koniecznością, niezależnie od rodzaju prowadzonej działalności. Zarówno firmowa strona internetowa, jak i skomplikowane systemy e-sprzedaży czy zarządzania procesami wymagają angażowania specjalisty IT.

Body leasing to sposób na uniknięcie ryzyka związanego ze zlecaniem prac IT przypadkowym podwykonawcom oraz wygodna alternatywa, gdy nie ma konieczności zatrudniania programisty na stałe. Zwłaszcza, jeśli skorzystasz z bazy ponad 4650 najlepszych specjalistów IT z Polski.

By | 2018-02-25T22:08:39+00:00 Grudzień 13th, 2017|baza wiedzy|0 Comments

Leave A Comment